Неділя, 21.04.2019, 12:18

Головна » 2016 » Вересень » 8 » Заплануйте уроки пам’яті трагедії Бабиного Яру
Заплануйте уроки пам’яті трагедії Бабиного Яру

У початковій школі 29-30 вересня варто передбачити уроки толерантності. Також можуть бути проведені заняття «Три ляльки» за методикою Міжнародної школи викладання та вивчення Катастрофи (Єрусалим). Для підготовки застосовна книга «Уроки Голокосту: мужність, пам’ять, співчуття» (Дніпро, Інститут «Ткума», 2016). У цій книзі також є матеріали для проведення виховних заходів, церемоній до вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру тощо.

Проводячи заняття, присвячені трагедії Бабиного Яру, в основній та старшій школах рекомендовано використовувати, зокрема, навчальний посібник І. Щупака «Голокост в Україні: Пошуки відповідей на питання історії» (Дніпропетровськ, 2015), схвалений МОН України. У цьому посібнику можна знайти такі матеріали до уроків:

• 5-9-ті кл. — матеріали для години спілкування «Стосунки між народами — “свої” та “чужі”»
  • 8-9-ті кл. — історія рятування сім’ї Вайсів українською родиною Щепаняк
  • 10-11-ті кл. — матеріали до заняття «Митрополит Андрей Шептицький і дилеми морального вибору».

Варто активно висвітлювати на web-сторінках навчальних закладів та органів управління освітою інформацію про проведені заходи. Одначе звітування та зворотного інформування не потрібно.

До листа додано список літератури, рекомендованої для використання.

Зауважте, що 24-29 вересня здійснюватимуть проект, розроблений організацією «UkrainianJewishEncounter» («Українсько-єврейська зустріч», Канада–Україна). Його програмою передбачено, зокрема, такі заходи, як:

• Міжнародний науковий симпозіум «Бабин Яр: історія, пам’ять»
  • презентація спеціального видання книги, присвяченій трагедії Бабиного Яру та історичній пам’яті про неї
  • Меморіальний архітектурний проект
  • вшановувальний концерт у Національній опері України
  • Міжнародний молодіжний освітньо-культурний проект «Бабин Яр: пам’ять і сучасний світ»
  • Міжнародний конкурс творчих робіт вчителів, учнів та студентів «Уроки війни та Голокосту — уроки толерантності»
  • мистецькі виставки, кінопокази, презентації документальних фотографій.

У системі освіти також заплановано низку заходів, як-от семінари для вчителів та учнів загальноосвітніх шкіл, для студентів вишів, освітньо-музейні виставки.

Додаткову навчально-методичну літературу вчителі можуть безкоштовно отримати, замовивши:

Пропонована навчально-методична література отримала відповідний гриф Міністерства освіти і науки України.

Джерело: http://www.pedrada.com.ua/news/3930-qqn-16-m9-05-09-2016-zaplanuyte-uroki-pamyat-traged-babinogo-yaru?utm_medium=email&utm_source=UniSender&utm_campaign=06_09_2016_DNZZNZ

Категорія: Методичний кабінет | Переглядів: 174 | Додав: shkola | Рейтинг: 5.0/1

«  Вересень 2016  »