П`ятниця, 16.11.2018, 22:02

Головна » 2017 » Грудень » 29 » У МОН розробили Концепцію розвитку педагогічної освіти
У МОН розробили Концепцію розвитку педагогічної освіти
Разом з тим найбільшим викликом розвитку педагогічної освіти автори називають рівень оплати праці, який в сукупності з умовами праці, ресурсною базою, системою підготовки та професійного розвитку самих освітян, архаїчним управлінням обумовлює низький соціальний статус учителів, непривабливість педагогічної кар’єри, брак перспективних працівників з високим інтелектуальним рівнем та управлінськими здібностями.

У проекті документа також йдеться про те, що середній прохідний бал ЗНО для зарахування на навчання за кошти державного бюджету вступників, які подавали документи для участі у конкурсі на зарахування на педагогічні спеціальності у 2015 році становив 146,2 бали. Тенденція зарахування до закладів вищої освіти на педагогічні спеціальності здобувачів із невисокими показниками ЗНО зберіглася і в 2017 році.

«Значна частина здобувачів педагогічної освіти має невисокий рівень підготовки, апріорі не орієнтована на подальшу діяльність в галузі освіти і не зацікавлена в здобутті професійних компетентностей, практично відсутній професійний відбір при переході з одного рівня освіти на вищий, немає об’єктивних даних про реальний стан професійної підготовки випускників у зв’язку з відсутністю незалежної системи оцінювання», - зазначається у проекті документа.

За визначенням авторів Концепції розвитку педагогічної освіти, в Україні необхідно розв'язати проблему дисбалансу між запитами українського суспільства на висококваліфікованих педагогічних працівників та реальним станом педагогічної освіти, а також результатами діяльності закладів освіти і готовністю педагогічних працівників до реалізації освітніх реформ в Україні.

«Розв’язання проблеми передбачається здійснити шляхом проведення комплексної реформи системи педагогічної освіти та професійного та особистісного розвитку педагогічних працівників, зокрема структури, змісту, організації та методики (технології) навчання, збільшення в освітніх програмах питомої ваги практичної підготовки», - йдеться у проекті документа.

Автори концепції наголошують, що реформування педагогічної освіти передбачає дії за трьома напрямами: розроблення сучасної моделі педагогічної професії, модернізація освіти за педагогічними спеціальностями та визначення перспективних шляхів безперервного професійного розвитку і підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

Розробники концепції очікують, що реалізація концепції сприятиме покращенню якості підготовки педагогічних працівників, залученню до педагогічної професії випускників з високими показниками інтелектуального розвитку, оновленню складу педагогічних працівників в закладах освіти, покращенню якості надання освітніх послуг, а також поліпшенню якості вищої освіти за рахунок якісної підготовки у школах та закладах професійної освіти і кращого конкурсного відбору вступників.

ТЕКСТ ПРОЕКТУ КОНЦЕПЦІЇ

Зауваження та пропозиції до проекту Концепції розвитку педагогічної освіти можна надсилати на електронну адресу: i_baluba@mon.gov.ua до 19 січня 2018 року.

Освіта.ua

Категорія: Новини освіти | Переглядів: 61 | Додав: shkola | Рейтинг: 5.0/1