Вівторок, 24.04.2018, 00:21

Головна » 2017 » Серпень » 11 » Рекомендації МОН щодо виховання дітей у школах
Рекомендації МОН щодо виховання дітей у школах
Зокрема, у МОН зазначають, що за даними дослідження ЮНІСЕФ 67 % українських дітей стикалися з випадками булінгу, а 24% школярів піддавались булінгу та повідомляють, що в Україні працює Національна дитяча «гаряча лінія» - для дітей.

Основні теми, з яких консультують на «гарячій лінії» - насильство над дітьми та жорстоке поводження з ними у сім’ї та з боку оточення, психологічні проблеми, негаразди у стосунках з дорослими та однолітками, майнові права дітей, питання встановлення опіки, а також булінг і безпека в Інтернеті.

Національна дитяча «гаряча лінія» функціонує за безкоштовним номером 0-800-500-225.

Також з метою проведення ефективної і педагогічно-унормованої діяльності щодо профілактики та запобігання торгівлі людьми у МОН рекомендують школам впроваджувати гуртки та факультативні заняття для учнів 7-10 класів.

Ще однією проблемою, на яку педагогам рекомендують звернути увагу в процесі виховання дітей є поширення у дитячому середовищі так званих «смертельних квестів»‚ які ширилися соціальною мережею «ВКонтакте». З метою запобігання втягненню дітей у небезпечні квести, у відомстві рекомендують учителям скористатись методичними рекомендаціями: «Небезпечні квести для дітей: профілактика залучення». Матеріали можна знайти у вільному доступі на сайті ГО «Ла Страда-Украіна» www.la-strada.org.ua.

У Міносвіти наголошують, що особливої уваги педагогічних колективів та батьківської громадськості потребують питання профілактики девіантної поведінки, правопорушень та злочинності серед неповнолітніх. Для вирішення цих питань Міністерство освіти рекомендує впроваджувати в школах факультативні курси, що орієнтовані на підсилення психологічної складової у вихованні дітей та учнівської молоді. Для організаційно-методичного забезпечення викладання факультативних курсів працівниками психологічної служби відомство рекомендує користуватись переліками програм, курсів за вибором та спецкурсів для, що містяться у листі відомства від 06.06.2013 № 1/9-413.

Ha допомогу педагогічним працівникам, які працюють із дітьми групи «ризику», корисними будуть матеріали, що розміщені на інформаційній онлайн-платформі «Центр знань», яка створена в рамках проекту Українського інституту соціальних досліджень ім. О. Яременка спільно із МБФ «СНІД Фонд Схід-Захід» http://knowledge.org.ua/.

Ще одним напрямом виховання дітей у наступному навчальному році є необхідність продовження розроблення сучасних інформаційно-освітніх програм первинної профілактики залежностей та шкідливих звичок, включаючи заходи щодо залучення дітей та молоді до спорту, творчості, мистецтва, інших громадських заходів із пропаганди здорового способу життя та забезпечити подальше впровадження інформаційно-освітньої протиалкогольної програми «Сімейна розмова» для учнів 7-8 класів.

Про те, як вчителям і батькам цікаво й зрозуміло донести підліткам інформацію про здоровий спосіб життя і безпечну поведінку можна дізнатись на порталі профілактичної освіти http://www.autta.org.ua.

Рекомендації МОН також містять перелік важливих українських та міжнародних пам’ятних та ювілейних дат та прохання передбачити відповідні заходи у планах роботи шкіл у 2017/18 навчальному році.

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ

Освіта.ua