Понеділок, 15.10.2018, 21:08

Головна » 2018 » Серпень » 3 » Підсумки тижня в освіті: головні події
Підсумки тижня в освіті: головні події

МОН і Укрзалізниця підписали меморандум про співпрацю. Документ передбачає розробку навчальних програм, дуальну освіту, роботу для випускників тощо. У МОН зазначають, що угода відкриває нові можливості як для закладів професійної освіти, так і для університетів.

Заочне навчання на контрактістроки вступу. Для вступників на бакалавра або магістра медичного, ветеринарного, фармацевтичного спрямування на контрактну заочну форму навчання реєстрація електронних кабінетів буде відкрита до 18-ї години 31 серпня.

Українські школярі отримали медалі на міжнародних олімпіадах. Українські школярі, які брали участь у міжнародних олімпіадах з хімії та фізики, отримали медалі. Зокрема, у змаганнях Україну представляли 9 учасників і всі вони отримали нагороди: 1 золоту, 6 срібних та 2 бронзові медалі.

Батьки не мають купляти форму конкретних виробників. Міністр освіти Лілія Гриневич наголосила, що батьки не зобов'язані купувати якісь додаткові друковані зошити та мають право впливати на вибір шкільної форми своєї дитини.

У МОН планують реформу позашкільної освіти. Відомство пропонує 5 ключових змін у позашкільній освіті, найголовнішою з яких має стати нова модель фінансування позашкільної освіти разом із запровадженням принципу «гроші ходять за дитиною».

В Україні побільшало студентів-іноземців. 25 тисяч студентів з інших країн отрималиофіційне запрошення на навчання в Україні з січня до липня 2018 року. Ця кількість вже перевищила аналогічні показники двох попередніх років.

МОН планує змінити систему фінансування профосвіти. У відомстві наголошують, що зміни у системі фінансування закладів профосвіти мають вирішити проблеми підготовки кадрів, а також дати нові стимули для співпраці з роботодавцями.

Вступ.ОСВІТА.UA оприлюднив рейтинг вступників. Рейтинговий список вступників, із зазначенням рекомендованих до зарахування, сформований на основі конкурсного бала за кожною конкурсною пропозицією у кожному виші країни.

МОН планує більш широке вивчення Голодомору в школах. Міносвіти та Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» підписали меморандум, метою якого є впровадження в освітній процес шкіл широкого вивчення історії Голодомору 1932-1933 років.

У МОН назвали спеціальності з найбільшим прохідним балом. «Стоматологія», «Міжнародне право», «Міжнародні відносини» очолили трійку спеціальностей з найбільшим прохідним балом вступників. На зазначені спеціальності потрібно було набрати понад 186 балів.

Освіта.ua
03.08.2018