Субота, 23.06.2018, 20:59

Головна » 2018 » Травень » 18 » Підсумки тижня в освіті: головні події
Підсумки тижня в освіті: головні події

Розпочалась реєстрація на ЗНО до магістратури. Для реєстрації необхідно звернутись до приймальної комісії одного із закладів вищої освіти, в якому вступник має намір взяти участь у конкурсному відборі. Реєстрація вступників триватиме до 18 години 5 червня.

В МОН розробили нове Положення про атестацію наукових працівниківПередбачається, що метою атестації стане оцінювання рівня професійної підготовки та визначення відповідності кваліфікації займаній посаді. Громадське обговорення проекту документа триває до 1 червня.

Внесено зміни до ліцензування освітньої діяльності. Коментуючи зміни у Міністерстві освіти і науки наголошують, що з одного боку з Ліцензійних умов прибрано зайві обмеження до освітньої діяльності, а з іншого – посилена увага до чутливих аспектів цієї сфери.

МОН надрукує млн підручників для 1-го класу. У відомстві зазначають, що всі підручники, які друкуватимуться для першого класу, написані на базі нового Державного стандарту і враховують компетентнісний підхід. Вартість виготовлення підручників складе майже 200 млн грн.

В Україні впроваджують єдиний іспит для магістрів. Кабмін затвердив перелік спеціальностей, за якими буде проводитись єдиний державний іспит для здобуття ступеня магістра. Прийняття постанови має на меті визначити рівень професійної підготовки випускників.

Розпочато опитування освітян про реформу освіти. Інститут модернізації змісту освіти проводить онлайн-опитування на тему «Реформування освіти зсередини: точка зору представників освітянського середовища». Дослідження проводиться на умовах анонімності.

МОН офіційно продовжило строки вибору підручників. Строки ознайомлення закладів загальної середньої освіти з фрагментами електронних версій оригінал-макетів підручників, які беруть участь у другому етапі Конкурсу продовжені з 17 до 23 травня.

МОН розпочало другу хвилю відбору фахівців з реформЦього разу відкрито конкурс на зайняття 14 посад державних експертів та 10 посад керівників експертних груп у директоратах міністерства. Прийом документів триватиме до 18 години 6 червня.

Поділ початкових класів на групироз'яснення МОН. У відомстві наголошують, що поділ класів на групи має здійснюватися незалежно від того, як розподілений між окремими й інтегрованими предметами час, відведений на відповідні освітні галузі.

Освіта.ua
18.05.2018