Неділя, 18.11.2018, 09:53

Головна » 2018 » Травень » 11 » Підсумки тижня в освіті: головні події
Підсумки тижня в освіті: головні події
Як першачків зараховуватимуть до шкіл. Міністерством освіти затверджений порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до закладів освіти. Документ, зокрема, визначає механізми та процедуру зарахування дітей до перших класів.

МОН розробить Стратегію розвитку громадянської освіти. При Міністерстві освіти створеноробочу групу, яка має розробити Стратегію розвитку громадянської освіти на період до 2022 року. Метою розробки документа є забезпечення умов для розвитку громадянської освіти та виховання.

У Черкасах госпіталізовано 53 учні та вчителя. 8 травня на території черкаської школи № 8 під час проведення лінійки деякі учні відчули погіршення самопочуття. У МОЗ заявили, що отруєння відбулось локально на території, де проходила лінійка. Постраждалих за межами школи немає.

Українські школярі перемогли на літній Гімназіаді. Українська збірна здобула 112 медалей на ХVІІ Всесвітній літній Гімназіаді, що відбулась у Марокко, посівши перше місце у медальному заліку. На рахунку українських спортсменів - 39 золотих, 39 срібних та 34 бронзові медалі.

МОН хоче знати про проблеми підвищення кваліфікації вчителів. Міносвіти разом з ініціативою EdCamp Ukraine розпочали онлайн-опитування щодо підвищення кваліфікації та сертифікації педагогів. Отримані дані будуть використані для розробки рекомендацій до законодавчих актів.

В МОН оновлять склад Громадської ради. Ініціативна група із формування складу Громадської ради при Міносвіти запрошує представників інститутів громадянського суспільства до участі в установчих зборах. Формування нового складу відбувається через завершення терміну діяльності попереднього.

Зарплату вчителів треба довести до ринкового рівня, - Гройсман. За словами прем'єра, підвищення заробітних плат дозволить мотивувати викладачів працювати в Україні і підвищувати рівень освіти дітей та юнацтва в державі.

МОН презентувало Проект стандарту української мови як іноземної. Документ визначаєвимоги України до рівня володіння українською мовою осіб, для яких вона не є рідною. Державний стандарт уніфікує систему вимог до володіння українською та містить перелік комунікативних умінь і навичок.

Визначені переможці конкурсу «Учитель року - 2018». Міністерством освіти затвердженісписки переможців конкурсу та лауреатів, які посіли другі і треті місця. Переможці конкурсу отримають звання «Заслужений вчитель України». Лауреати - грамоти Кабінету Міністрів та Верховної Ради.

Освіта.ua

Категорія: Новини освіти | Переглядів: 51 | Додав: shkola | Рейтинг: 5.0/1