Неділя, 18.11.2018, 09:55

Головна » 2018 » Січень » 26 » Підсумки тижня в освіті: головні події
Підсумки тижня в освіті: головні події

МОН затвердило програму підвищення кваліфікації вчителів 1-х класівНавчальний план освітньої програми передбачає 150 академічних годин. За успішного виконання програми учасник отримає відповідний документ.

Пробне ЗНОучасники подали вже понад 150 тисяч заявок. Станом на 19 січня для участі у пробному тестуванні отримано 148 892 заявки. Окрім пробного тесту з української мови, учасники частіше обирають англійську мову і математику. Реєстрація триватиме до 31 січня.

Опублікований рейтинг вишів за результатами вступної кампаніїІнформаційною системою «Вступ.ОСВІТА.UA» складений рейтинг вишів за результатами вступної кампанії, що відбулась у 2017 році. Метою рейтингу є ознайомлення громадськості та абітурієнтів з відкритими даними вступної кампанії.

МОН оголосило конкурс на посади експертів з реформ. Цього разу у МОН плануютьзаповнити 19 вакантних посад керівників експертних груп та 31 вакантну посаду державних експертів директоратів відомства. Конкурсний відбір розпочнеться з 15 лютого.

Офіційнозарплати учителів зростуть на 10%. Урядом оприлюднено текст постанови про підвищення оплати праці педпрацівників, що була ухвалена 11 січня. Посадові оклади працівників, оплата праці яких здійснюється за рахунок освітньої субвенції, підвищаться з 1 січня на 10 відсотків.

Гранична надбавка освітянам зросте з 20% до 30%. КМУ оприлюднив постанову щодо підвищення розміру надбавок. Деякі педагогічні працівники отримали право на надбавку в розмірі до 30% вже з 1 січня. Іншим працівникам надбавка може бути встановлена з 1 вересня 2018 року.

Зарплата вчителів зросте на 25%, - МОН. У відомстві наголошують, що підвищення  відбудеться за рахунок зростання зарплати для всіх бюджетників на 10,1%, збільшення посадового окладу вчителів на 10% та підняття мінімального порогу надбавки за престижність до 5%.

Власники мовних сертифікатів можуть отримати 12 балівВипускники шкіл, які в 2017, 2018 роках отримали міжнародний сертифікат мовного іспиту мають можливість зарахувати його як результат ДПА. Для цього їм необхідно звернутись з заявою до своєї школи.

Гриневичзакон «Про вищу освіту» застарів. Міністр освіти заявляє, що закон, який був ухвалений в 2014 році, потребує змін. Планується, що над змінами у закон «Про вищу освіту» МОН працюватиме протягом цього року.

Гроші на науку отримають лише найкращі вишіБазове фінансування на науку отримаютьлише найкращі наукові напрями у вишах, де доведуть спроможність проводити дослідження на високому рівні. У МОН розроблять правила, які визначать основні принципи фінансування.

Зупинити відтік молоді можна лише якістю освіти, - Гриневич. Міністр освіти наголошує, що університети мають перебудувати свою внутрішню роботу відповідно до викликів часу, інакше вони продовжать втрачати студентів.

Освіта.ua

Категорія: Новини освіти | Переглядів: 72 | Додав: shkola | Рейтинг: 5.0/1