Понеділок, 18.12.2017, 14:03

Головна » 2017 » Жовтень » 27 » Підсумки тижня в освіті: головні події
Підсумки тижня в освіті: головні події
Гриневич: важливо спростувати міфи про мовну статтю. За словами міністра, діти з нацменшин зможуть навчатись рідною мовою, однак з 5-го класу застосування державної мови розширюватиметься через білінгвальне навчання та вивчення окремих предметів.

Уряд затвердить новий стандарт початкової освіти. Новий Державний стандарт початкової загальної освіти наразі узгоджується в Кабміні. Передбачається, що з 1 вересня 2018 року за ним навчатимуться усі діти, які підуть у перший клас.

Україна і Польща домовились про мовну статтюМіністри освіти України і Польщі підписали декларацію щодо імплементації статті 7 закону «Про освіту». За словами Лілії Гриневич, підписання декларації засвідчує готовність України консультуватись з іноземними колегами.

Лікарчук очолив центр з питань якості освітиВ. о. директора Державної освітньої установи «Навчально-методичний центр з питань якості освіти» призначено екс-директора УЦОЯО. Зараз основним завданням установи є організація роботи Акредитаційної комісії України.

Міністрми оцінили випускників з права і жахнулися. Міністр освіти повідомила, що близько 9% відмінників-бакалаврів, які мають диплом з відзнакою, не подолали поріг «склав/не склав» при складанні тесту необхідного для вступу в магістратуру за спеціальністю «Право».

Уряд передав профтехучилища областямОкремі функції з управління державними професійно-технічними навчальними закладами, що підпорядковані Міністерству освіти, передані обласним держадміністраціям та КМДА.

Міністрмаємо навчити всіх дітей українській мові. Лілія Гриневич наголошує, що Україна готова до обговорення закону «Про освіту», але є межа, якою поступатись не можна, оскільки необхідно навчити дітей вільно володіти українською, і це не може бути лімітовано жодними порадами.

В Україні проведуть моніторинг початкової освіти. У листопаді відбудеться другий пілотний етап моніторингу початкової освіти. Після чого, навесні 2018 року, буде проведене моніторингове дослідження читацької й математичної компетентностей четвертокласників.

МОН закликає виші боротись з плагіатомВ освітньому відомстві зазначають, що заклади вищої освіти мають вживати заходи щодо виявлення академічного плагіату в наукових роботах своїх працівників і студентів та притягати їх до адміністративної відповідальності.

У МОН вирішили змінити свій медіа-образЩоб донести ідеї реформи, чиновники відомства планують відмовитись формального і зверхнього спілкування із суспільством. Також реалізація нової системи комунікацій потребуватиме нових символів і дизайну.

Школи мають відсвяткувати День заощадженьУкраїнські школи знову отримали вказівку щодо реалізації ініціатив МОН. Цього разу педагогам необхідно організувати святкування та відзначення Всесвітнього дня заощаджень і провести Тиждень фінансової грамотності.

Пілотні школи забезпечать методикою LEGO. 100 шкіл, які пілотують новий стандарт початкової освіти, отримають набори LEGO «Шість цеглинок». Ця технологія має допомогти учням у тренування пам’яті, розвитку моторики та творчому мисленні.

Категорія: Новини освіти | Переглядів: 16 | Додав: shkola | Рейтинг: 5.0/1

«  Жовтень 2017  »