Четвер, 18.04.2019, 20:27

Головна » 2017 » Жовтень » 20 » Підсумки тижня в освіті: головні події
Підсумки тижня в освіті: головні події
МОН затвердило умови прийому абітурієнтів. Документ встановлює основні правила проведення вступної кампанії до закладів вищої освіти і є обов’язковим для вишів незалежно від форм власності та підпорядкування, окрім військових навчальних закладів.

Абітурієнтам-медикам встановили мінімальний бал. Ідея, що активно обговорювалась в суспільстві, стала нормою умов прийому 2018 року. Мінімальні результати ЗНО для вступу на спеціальності «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія» не можуть меншими за 150 балів.

Затверджено умови прийому молодших спеціалістів. Норми документа станутьобов’язковими при прийомі вступників для закладів освіти незалежно від форм власності та підпорядкування, включаючи заклади професійної освіти.

Новий закон «Про освіту»: ключові новели. Враховуючи те, що закон містить багато норм прикінцевих та перехідних положень, а деякі норми потребують негайного застосування, МОН надано роз’яснення і рекомендації щодо механізму реалізації його окремих положень.

У МОН назвали основні новації вступу - 2018. Наступного року два конкурсні предмети при вступі до вишів будуть фіксованими, а третій вступник зможе обрати з двох альтернативних. Абітурієнти зможуть використовувати сертифікати ЗНО 2016 -2018 років.

Новим законом заборонена атестація шкіл. Атестація закладів освіти вже не належить до повноважень органів управління освіти і не існує як форма державного нагляду чи інструмент забезпечення якості освіти. Відповідно, проведення атестації є безпідставним.

Реєстрація на пробне ЗНО стартує 9 січня. Кожен зареєстрований учасник зможе скласти тести з української мови та літератури (24 березня), а також з одного із предметів за вибором (31 березня): історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії або іноземної мови.

МОН хоче викладати в школах медіаосвіту. У відомстві наголошують, що діти не завжди вміють безпечно користуватись інформацією, зокрема, в Інтернет. Саме тому медіаосвіта покликана змінити ситуацію і допомогти орієнтуватись в інформаційному полі, визначати, що є корисним а що – ні.

Як відбуватиметься ДПА молодших спеціалістів. Враховуючи численні запити, Інститутом модернізації змісту освіти надані роз’яснення щодо проведення підсумкової атестації студентів як у формі зовнішнього оцінювання, так і проведення атестації у закладах освіти.

Обійти ЗНО через навчання у коледжі не вдасться. Для студентів, які навчаються на другому курсі училищ, технікумів і коледжів на основі базової середньої освіти, при вступі до вишів планується запровадження зовнішнього оцінювання з української мови як вступного іспиту.

Категорія: Новини освіти | Переглядів: 78 | Додав: shkola | Рейтинг: 5.0/1

«  Жовтень 2017  »