Вівторок, 24.04.2018, 00:24

Головна » 2017 » Жовтень » 13 » Підсумки тижня в освіті: головні події
Підсумки тижня в освіті: головні події
У Києві заборонили збір готівки у школах. Відповідальність за вчинення протиправних дій щодо збору коштів та приховування інформації про використання отриманих коштів покладенона начальників районних управлінь та керівників закладів освіти.

Фізик із Чернівців став найкращим учителем України. Найстарший учасник премії національній премії Global Teacher Prize Ukraine Пауль Пшенічка став найкращим учителем країни. Вже 47 років він викладає фізику та астрономію.

Майже третина науковців хоче змінити роботу. Про це йдеться у результатах дослідження Соціологічної групи «Рейтинг». Основною причиною бажання полишити наукову діяльність ті, хто має намір це зробити, назвали незадовільний рівень оплати праці.

МОН затвердило нове положення про ДПА молодших спеціалістів. Документом визначенийпорядок проведення іспитів випускників, які завершили здобуття повної середньої освіти. Атестація відтепер буде проводитись в письмовій формі або у формі ЗНО.

Вчителі мають бути готові до змін, - міністр. За словами Лілії Гриневич, цього року уряд підняв зарплату вчителів на два тарифних розряди і вона орієнтовно зросла на 50%. У свою чергу, міністр просить учителів зробити крок назустріч і бути відкритими до змін.

ПАРЄ ухвалила рішення про освіту меншин в Україні. Рішення за підсумками термінових дебатів доволі жорстко засуджує те, що Верховна Рада ухвалила закон «Про освіту», змінивши статтю про мову освіти без консультацій з представниками національних меншин.

Київським школам дозволили відмовитись від форми. Адміністраціям столичних шкіл доручено впродовж двох наступних місяців провести обговорення питання і ухвалити рішення щодо доцільності використання учнями шкільної форми.

Мала академія наук стане Центром ЮНЕСКО. Відповідне рішення ухвалено Виконавчою радою ООН з питань освіти, науки і культури. Планується, що новий статус дозволить МАН покращити якість роботи з творчими дітьми та впровадити нові стандарти у науковій освіті.

Педагогічні виші не готові змінюватись, - Гриневич. За словами міністра, попри європейський досвід, де саме педагогічні університети стали рушієм реформи освіти, наші вищі навчальні заклади часто залишаються закритими до нового і не готові змінюватись.

У школах Хмельницького не вивчатимуть російську. Відповідне рішення за пропозицією мера міста ухвалив Департамент освіти Хмельницької міської ради. Відмову від вивчення російської у міській владі пояснюють бажанням батьків.

Категорія: Новини освіти | Переглядів: 25 | Додав: shkola | Рейтинг: 5.0/1

«  Жовтень 2017  »