Понеділок, 18.12.2017, 17:58

Головна » 2017 » Вересень » 15 » Підсумки тижня в освіті: головні події
Підсумки тижня в освіті: головні події

МОН шукає фахівців з дерегуляції. МОН спільно з проектом EDGE започатковують офіс дерегуляції в освіті. Метою проекту є зменшення бюрократичного тиску на школи і вчителів та формування сприятливого для дитини середовища навчальних закладів.

Фінансування освіти в 2018 році збільшать на 20%. Коментуючи проект бюджету на 2018 рік, міністр фінансів Олександр Данилюк повідомив, що разом із збільшенням видатків на освіту, держава планує передбачити підвищення зарплат вчителям на 25%.

МОН оприлюднило проект Умов вступу до вишів. Проектом документа визначеноособливості проведення вступної кампанії до вищих навчальних закладів в 2018 році. Зауваження та пропозиції від громадськості та експертів приймаються до 27 вересня.

Вчителів звільнили від ходіння по мікрорайону. Уряд затвердив Порядок ведення обліку дітей шкільного віку та учнів, який замінить Інструкцію з обліку дітей і підлітків шкільного віку. Відтепер залучати учителів до обліку дітей, охоплених освітою, буде заборонено.

Опубліковано рейтинг шкіл України 2017 року. Освіта.ua складено рейтинг шкіл України за підсумками проведення ЗНО. Окрім основного рейтингу також опубліковані рейтинги шкіл обласних центрів та областей, а також рейтинги шкіл за окремими предметами.

МОН взялось за закон «Про освіту дорослих». У відомстві зазначають, що ухвалення закону має відповісти на виклики сучасного світу, в якому швидко з’являються нові знання. Пропозиції до концепції нового закону мають бути сформовані до середини листопада.

Вступники-2017 обирали філологію, право і менеджмент. У МОН назвали найбільш популярні спеціальності серед цьогорічних абітурієнтів. У відомстві зазначають, що деякі затребувані серед абітурієнтів спеціальності не затребувані на ринку праці.

1 жовтня стартує конкурс «Учитель року-2018». Конкурс має на меті виявити педагогів, готових до реформування освіти. У Міносвіти наголошують, що конкурс є важливим для відомства, оскільки проходитиме у передстартовий рік реформи «Нова українська школа».

Мовна стаття закону «Про освіту» пройде експертизу. Україна готова надати для експертизи 7-му статтю закону «Про освіту», що регламентує мовне питання. Разом з тим, за словами міністра освіти, українська сторона наполягатиме на поточній редакції статті.

Освіта.ua
15.09.2017