Понеділок, 18.12.2017, 14:02

Головна » 2017 » Липень » 7 » Підсумки тижня в освіті: головні події
Підсумки тижня в освіті: головні події

МОН планує перевірити всі шкільні комп’ютери. За словами Лілії Гриневич, міністерство не може почати процес зі створення інформаційного освітнього простору без чіткого розуміння скільки дітей у школі реально мають доступ до комп’ютерів.

Відкрито гарячі телефонні лінії з питань вступу. За телефонами «гарячих ліній» та департаментів міністерства можна отримати консультації стосовно вступу до вищих навчальних закладів, повідомити про факти порушень законодавства про вищу освіту тощо.

Реєстрація електронних кабінетів вступників: запитання і відповіді. Надані роз'ясненнящодо способів вирішення деяких проблем, що виникають у абітурієнтів при реєстрації електронного кабінету вступника та роботі з системою подання електронних заяв.

Ми маємо перейти до школи для життя, - міністр. Лілія Гриневич висловила переконання, що Україна має відійти від школи, де дітей напихають теоретичними знаннями і наблизитись до школи, де школяри здобуватимуть компетентності для ХХІ століття.

Фіни долучаться до реформи української школи. Планується, що освітній проект триватиме 4 роки та буде спрямований на найскладніші аспекти шкільної реформи – розвиток навичок та компетенцій учителів, промоція освіти та поліпшення освітнього середовища.

Чиновників МОН просять взаємодіяти з громадськістю. Керівників структурних підрозділів відомства зобов'язали аналізувати пропозиції, що надходять під час консультацій з громадськістю та знайомити громадськість з результатами обговорення.

Міносвіти офіційно скасувало поріг до медичних вишів. Затверджені зміни до Умов прийому на навчання до вишів в 2017 році, згідно з якими норму щодо мінімальної кількості балів з конкурсних предметів для окремих медичних спеціальностей вилучено.

МОН просить Мінфін погодити законопроект «Про освіту». В освітньому відомстві наголошують на поступовому запровадженні норм проекту закону «Про освіту», що має розподілити навантаження на Державний бюджет під час реалізації шкільної реформи.

Мінфін про закон «Про освіту» - бюджет не гумовий. У фінансовому відомстві вважають, що у ситуації з новим законопроектом про освіту треба рухатись поступово і виходити з наявних фінансових можливостей держави.

Президент підписав закон про дитяче оздоровлення. Планується, що документ удосконалить правове регулювання забезпечення реалізації прав дітей, передусім соціально-вразливих категорій, на оздоровлення та відпочинок.

Прем’єр: ми не маємо відкладати реформу освіти. За словами Володимира Гройсмана, затягувати модернізацію освіти через брак ресурсів не можна, тому сьогодні потрібно шукати ресурси як в середині країни, так і залучати донорську підтримку.

Категорія: Новини освіти | Переглядів: 14 | Додав: shkola | Рейтинг: 5.0/1

«  Липень 2017  »