Понеділок, 18.12.2017, 17:59

Головна » 2017 » Червень » 25 » Підсумки тижня в освіті: головні події
Підсумки тижня в освіті: головні події
ЗНО не відображає рейтингу школи, - Гриневич. Міністр освіти висловила переконання, що для об’єктивного рейтингування шкіл в потрібно розробити механізм врахування «доданої освітньої вартості», оскільки ЗНО не відображає прогрес школяра у навчальному закладі.

Коментар МОН щодо оновлених програм 5-9 класів. У Міносвіти прокоментували оновлені навчальні програми для 5-9 класів. Головні зміни – орієнтація на результат навчання, а не на зміст, впровадження компетентнісного підходу та наскрізних змістових ліній.

Міністр: висококваліфікований вчитель має мати повагу. Лілія Гриневич наголосила, що новий закон «Про освіту» має захистити професійну свободу педагога. Кількість годин для підвищення кваліфікації впродовж 5 років не може бути меншою 150 годин.

Рішення про вступний бал у медичні виші набрало чинності. Відтепер при вступі на спеціальності «Стоматологія», «Медицина», «Фармація, промислова фармація» та «Педіатрія» необхідно подавати сертифікати ЗНО з мінімальним значенням 150 балів з кожного предмета.

Затверджені зміни до Умов прийому до вишів. Міністерством освіти затверджено зміни до Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів, що визначають та конкретизують деякі особливості проведення вступної кампанії в 2017 році.

Реєстрація електронних кабінетів вступників стартує 29 червня. За допомогою кабінетів абітурієнти зможуть завантажувати додатки до документів про повну загальну середню освіту. Реєстрація кабінетів абітурієнтів триватиме до 18 години 25 липня 2017 року.

Вступити до коледжу можна без наявності паспорта. Міністерство освіти і науки надалодозвіл у 2017 році приймати випускників 9-х класів на навчання за рівнем молодшого спеціаліста на основі свідоцтва про народження, якщо вони не отримали паспорт.

Законопроект «Про освіту» схвалений профільним комітетом ВР. Комітету вдалося дійти згоди щодо мовного питання, визначення мінімального окладу вчителя на рівні 4-х прожиткових мінімумів, скасування конкурсного відбору дітей до першого класу тощо.

Виші мають внести зміни до правил прийому. Міністерство освіти і науки звернулось до вищих навчальних закладів з проханням затвердити зміни до власних правил прийому та оприлюднити їх на своїх сайтах.

В Україні завершилось проведення ЗНО. Оголошенням результатів зовнішнього оцінюваннязавершено проведення основної сесії тестування. Усього було проведено тестування з 12 предметів. Результати тестування розміщені на інформаційних сторінках учасників.

Після ЗНО: все для абітурієнта 2017 року. Необхідна інформація для абітурієнтів щодо вступу до вищих навчальних закладів України у 2017 році.

Освіта.ua
23.06.2017