Понеділок, 18.12.2017, 17:57

Головна » 2017 » Травень » 26 » Підсумки тижня в освіті: головні події
Підсумки тижня в освіті: головні події
В Україні розпочалась основна сесія ЗНО. Цього року для участі в тестуванні зареєстровано240 881 особу. Серед них 192 778 є випускниками шкіл 2017 року. Загалом програма проведення зовнішнього оцінювання включає у себе тестування з 12 тестових предметів.

Парламент ухвалив закон про інклюзивну освіту. Закон закріплює право на освіту осіб з особливими потребами і надає їм можливість навчатись в усіх навчальних закладах. Також закон визначає поняття «особа з особливими освітніми потребами», «інклюзивне навчання».

МОН відкоригує правила виплати стипендій. За словами міністра, відомство планує змінити правила виплати стипендій, враховуючи виявлені недоліки системи. Зокрема, планується, що формування рейтингу буде перенесено з рівня спеціалізації на рівень факультету.

Школам доручено підготуватись до канікул. У зв’язку із закінченням навчального року Міністерство освіти і науки доручило керівникам управлінь освіти провести ряд організаційних заходів щодо підготовки та проведення літніх канікул.

Виші мають займати активну позицію, - Гриневич. Міністр висловила переконання, що вищі навчальні заклади мають займати активну позицію при вироблені рішень, інакше вони будуть лише споживачами рішень, прийнятих кимось іншим.

МОН затверджений план доставки підручників у школи. Метою плану є своєчасне забезпечення школярів підручниками. Відповідальність виконання плану у встановлені строки покладено на департамент середньої освіти МОН та Інститут модернізації змісту освіти.

УЦОЯО визначив експертів, які встановлять поріг тестів ЗНО. До складу комісії включено20 фахівців, які є представниками Українського центру оцінювання якості освіти, МОН, наукових установ, вищих навчальних закладів, ліцеїв, гімназій та громадських організацій.

У школах відбулись свята Останнього дзвоника. В українських школах завершивсянавчальний рік. У п'ятницю відбулись заходи, присвячені святу Останнього дзвоника. Документи про освіту отримають 329 тисяч випускників 9-х класів та 211 тисяч одинадцятикласників.

Гройсман пообіцяв освітянам підтримку з бюджету. Прем’єр, звертаючись до учителів України, запевнив, що і в наступному році вони отримуватимуть підтримку уряду і бюджету. Підвищення заробітної плати вчителям на майже 50% є лише першим кроком.

Обшуки на ЗНО є порушенням прав дітей, - омбудсмен. За словами Уповноваженого з прав людини, 23 травня під час проведення тестування з української мови та літератури зафіксовано факти некоректного обшуку учасників іспиту металошукачем.

Категорія: Новини освіти | Переглядів: 12 | Додав: shkola | Рейтинг: 5.0/1

«  Травень 2017  »