Вівторок, 24.04.2018, 00:26

Головна » 2017 » Травень » 12 » Підсумки тижня в освіті: головні події
Підсумки тижня в освіті: головні події

Президент закликав ВР прийняти закон «Про освіту». Порошенко пропонує парламентарям у найближчі парламентські тижні підтримати новий закон «Про освіту», який має бути винесений на розгляд парламенту у другому читанні.

Відповідей на ЗНО у відкритому доступі немає. За словами міністра освіти, вірогідність того, що відповіді на завдання тестів зовнішнього оцінювання можуть з'явитись у відкритому доступ, прямує до нуля.

МОН перевіряє підсумки конкурсу підручників. У відомстві створено комісію з аналізу роботи репозитарію з відбору підручників для 9 класу, головним завданням якої є проведення аналізу щодо відповідності даних репозитарію замовленням шкіл.

У школах панує радянська модель підпорядкування. Лілія Гриневич висловилапереконання, що в українських школах досі панує радянська модель підпорядкування, що не дає дітям простору для розвитку комунікацій.

Школам доручать готуватись до оздоровлення дітей. Регіональні департаменти освіти розпочали роботу з підготовки і проведення літньої оздоровчої кампанії 2017 року. Зокрема, на базі навчальних закладів мають бути організовані табори з денним перебуванням дітей.

В Україні розпочато кампанію з профорієнтації молоді. Передбачається, що кожен школяр або випускник для визначення своїх здібностей та схильностей до тієї чи іншої професії зможепройти безкоштовне тестування у будь-якому центрі зайнятості по всій країні.

Деякі країни призупинили визнання українських медичних дипломів. Рішення про невизнання дипломів у цих країнах пояснюють низьким балом вступників до медичних вишів України та відсутністю доступу до інтернатури.

Не усі школи використовують оновлені програми. Міністерство освіти і науки отримуєсуперечливі відгуки від батьків щодо використання школами оновлених програм початкової школи. Є школи, де оновлення не використовуються.

У початковій школі введуть інтегроване навчання. Наприкінці травня громадськості будепрезентований новий держстандарт початкової школи, що передбачатиме інтегроване навчання у початковій школі, новий підхід до написання та друку підручників, а також організації освітнього середовища.

Школи зможуть конструювати навчальні плани.  У наступному навчальному році в 100 школах країни розпочнеться пілотування першого класу Нової української школи за новим держстандартом. Школи отримають право конструювати власні навчальні плани.

Категорія: Новини освіти | Переглядів: 37 | Додав: shkola | Рейтинг: 5.0/1

«  Травень 2017  »