Вівторок, 16.10.2018, 20:27

Головна » 2017 » Грудень » 29 » Підсумки 2017 року в освіті: головні події
Підсумки 2017 року в освіті: головні події
Парламент ухвалив новий закон «Про освіту». Започаткована освітня реформа безпосередньо стосується інтересів декількох мільйонів осіб, серед яких учителі, школярі та їхні батьки. Документ був визначений одним із головних пріоритетів держави в 2017 році.

Оприлюднено текст Концепції «Нова українська школа». Документ визначає мету, шляхи та етапи реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти на період до 2029 року.

В Україні провели перше ЗНО у магістратуру. В Україні відбулось проведення першого єдиного вступного іспиту з використанням технології зовнішнього незалежного оцінювання для вступу для здобуття ступеня магістра за спеціальністю «Право».

Затверджено нові програми для 5-9 класів. Міністерство освіти затвердило оновлені навчальні програми для основної школи. У відомстві наголошують, що робота з оновлення програм здійснювалась за принципом «від предметоцентризму до дитиноцентризму».

Оприлюднені електронні версії підручників для класуВидавництва, що у 2017 році друкували підручники для 9-х класів надали МОН електронні версії підручників для розміщення їх у вільному доступі. Така новація була використана освітнім відомством вперше.

100 шкіл розпочали навчання за новим стандартом. Новий стандарт початкової школи цього навчального року пілотують 100 українських шкіл. Новий стандарт розроблений на основі концепції «Нова українська школа» та є частиною масштабної реформи середньої освіти.

Вчителів звільнили від ходіння по «мікрорайону». Уряд затвердив Порядок ведення обліку дітей шкільного віку та учнів, який замінить Інструкцію з обліку дітей і підлітків шкільного віку. Відтепер залучати учителів до обліку дітей, охоплених освітою, заборонено.

МОН затвердило нове положення про ДПА молодших спеціалістівУчні та студенти професійно-технічних і вищих навчальних закладів, які здобудуть повну загальну середню освіту, складатимуть обов'язкове ЗНО з української мови і літератури.

Уряд затвердив план реформ до 2029 рокуУряд оприлюднив план заходів із запровадження Концепції реформування середньої освіти. Документом передбачені кроки, які мають здійснюватись різними інституціями, що відповідають за реалізацію політики в освітній сфері.

Парламент ухвалив закон про інклюзивну освіту. Закон закріплює право на освіту осіб з особливими потребами і надає їм можливість навчатись в усіх навчальних закладах. Також закон визначає поняття «особа з особливими освітніми потребами», «інклюзивне навчання».

Освіта.ua

Категорія: Новини освіти | Переглядів: 56 | Додав: shkola | Рейтинг: 5.0/1