Субота, 23.06.2018, 21:00

Головна » 2018 » Червень » 1 » Пам’ятки - поради учням щодо складання державної підсумкової атестації
Пам’ятки - поради учням щодо складання державної підсумкової атестації

До складання ДПА

• Підготуйте своє робоче місце вдома: приберіть з робочого столу все зайве, зручно розмістіть потрібні програми, навчальні посібники, зошити, папір, ручки, олівці тощо.
  • Складіть план підготовки до державної підсумкової атестації на кожний день, чітко визначте обсяг матеріалу, який ви вивчатимете (розділ, тема тощо).
  • Під час підготовки до державної підсумкової атестації з будь-якого навчального предмета структуруйте матеріал за допомогою планів, схем. Робіть це у письмовому вигляді. Адже досить часто буває так: вам здається, що ви все знаєте, пам’ятаєте, а коли починаєте відповідати - ваша відповідь виходить уривчастою, фрагментарною.
  • Перегляньте спочатку весь матеріал і раціонально сплануйте його вивчення: наприклад, якщо потрібно вивчити 100 питань за 4 дні, то у перші два дні вивчіть 70% усього обсягу, третього дня - решту питань, четвертого - повторіть вивчене. При цьому складні питання чергуйте з простішими.
  • Розпочніть заняття з найважчого матеріалу, який знаєте найгірше. Якщо не можете щось згадати, запишіть на аркуші запитання, які ви можете поставити учителю під час консультації.
  • Намагайтеся зрозуміти матеріал, що вивчаєте, а не механічно його запам’ятовувати.
  • Не вивчайте новий матеріал безпосередньо перед державною підсумковою атестацією, робіть це заздалегідь.
  • Пам’ятайте, що інформація одержана на консультації перед державною підсумковою атестацією буде корисною для вас.
  • Не забудьте під час консультації поставити педагогу ті запитання, які вас найбільше хвилюють.
  • Робіть шпаргалки за бажанням, це сприяє закріпленню знань, однак пам’ятайте, що користуватися ними під час державної підсумкової атестації не можна.
  • Проговоріть батькам плани своїх відповідей на запитання.
  • Повторіть плани відповідей на запитання напередодні державної підсумкової атестації, акцентуйте увагу на найважчих.
  • Не забудьте прийти на консультацію.
  • Відпочиньте за два-три дні до державної підсумкової атестації.
  • Ляжте раніше спати напередодні державної підсумкової атестації, а ранок у жодному разі не розпочинайте «зубрінням».
  • Чергуйте заняття і відпочинок під час усього періоду підготовки до державної підсумкової атестації .
  • Не думайте про те, що не впораєтесь із завданнями, навпаки подумки уявляйте собі картину успіху.
  • Прийдіть на державну підсумкову атестацію завчасно.

Під час складання письмової державної підсумкової атестації:

• не сподівайтеся на допомогу вчителя, якщо вам не зрозумілий текст завдання. Вчитель має право давати пояснення, якщо текст завдання погано надрукований;почніть розв'язувати найлегше, на вашу думку завдання. Заплутана умова ще не говорить про складність завдання. Зберіться з думками та починайте працювати. У вас усе вийде!
  • не зациклюйтеся на тому завданні, яке не можете розв’язати , спробуйте розв’язати інше. Можливо ,успіх розв'язання легшого завдання додасть вам упевненості, і ви зможете впоратися зі складнішим;
  • будьте уважними, запам’ятайте вказівки учителя щодо підписання роботи, заповнення певних бланків та виконання завдань;
  • сконцентруйтеся після організаційних моментів - для вас тепер є лише текст завдань і час для їх виконання;
  • прочитайте завдання двічі і обов’язково до кінця, зрозумійте, що від вас вимагається;не поспішайте, оскільки можете неправильно зрозуміти умови завдань;
  • думайте лише про виконання того завдання, що виконуєте, а не всіх відразу;
  • перевірте виконане завдання; прислухайтеся до своєї інтуїції.

Після складання ДПА

• Зателефонуйте батькам. Пам’ятайте, що вони хвилюються за вас.
  • Проаналізуйте ваші помилки, щоб не припуститися їх у майбутньому.
  • Відпочиньте у цей день, а вже з наступного починайте готуватися до державної підсумкової атестації з іншого навчального предмета.
  • Під час підготовки до державної підсумкової атестації з іншого навчального предмета врахуйте вже набутий вами досвід.

Пам’ятки - поради батькам учнів

щодо складання державної підсумкової атестації

До складання

• Ознайомтеся з порядком проведення державної підсумкової атестації учнів.
  • З'ясуйте бажання дітей щодо вибору навчального предмета, з якого вони складатимуть державну підсумкову атестацію. Переконайтеся, що вибір вашої дитини правильний.
  • Почніть готувати свою дитину до державної підсумкової атестації завчасно,однак не будьте нав’язливими.
  • Поділіться з дитиною своїм досвідом складання іспитів.
  • Пам’ятайте, що дитина може сама вибирати час для підготовки до ДПА.
  • Будьте готові, не лише вислухати плани відповідей дитини на запитання ДПА, а й щось підказати їй.
  • Стежте за тим, щоб ваша дитина чергувала заняття та відпочинок (наприклад, 40 хвилин навчається, 10 - відпочиває).
  • Не забудьте, що дитині напередодні ДПА необхідно відпочити: ввечері після закінчення заняття прогулятися на свіжому повітрі, прийняти душ, раніше лягти спати.
  • Підтримайте дитину. Це додасть їй впевненості у своїх силах.

Під час складання

• Будьте впевнені у знаннях вашої дитини.
  • Не хвилюйтеся, тому що зайве хвилювання заважатиме не лише вам, а й дитині, адже вона відчуватиме ваш неспокій.
  • Не відволікайте дитину телефонними дзвінками, вона сама вам зателефонує!

Після складання

• Підтримайте дитину незалежно від результатів ДПА.
  • Порадьте, як раціонально розподілити час, готуючись до ДПА з інших навчальних предметів.
Категорія: Методичний кабінет | Переглядів: 21 | Додав: shkola | Рейтинг: 5.0/1

«  Червень 2018  »