Неділя, 18.11.2018, 09:54

Головна » 2018 » Березень » 19 » Оприлюднений текст нового стандарту початкової освіти
Оприлюднений текст нового стандарту початкової освіти
Документ визначає 11 ключових компетенцій здобувачів початкової освіти, до яких зокрема, віднесено, вільне володіння державною мовою, здатність спілкуватися рідною (у разі відмінності від державної) та іноземними мовами, математична компетентність, компетентності у галузі природничих наук, техніки і технологій, компетенції з інноваційності, екологічну компетентність, інформаційно-комунікаційну компетентність, компетенції з навчання впродовж життя, громадянські та соціальні компетентності, культурна компетентність, а також компетентності з підприємливості та фінансової грамотності.

Спільними для всіх ключових компетентностей стандартом визначені такі вміння молодших школярів, як читання з розумінням, уміння висловлювати власну думку усно і письмово, критичне та системне мислення, творчість, ініціативність, здатність логічно обґрунтовувати позицію, вміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв’язувати проблеми та співпрацювати з іншими особами.

Базовий навчальний план початкової освіти визначає загальний обсяг навчального навантаження здобувачів освіти та дає уявлення про зміст і структуру початкової освіти як першого рівня загальної середньої освіти, встановлює погодинне співвідношення між освітніми галузями за роками навчання, визначає гранично допустиме тижневе навантаження здобувачів освіти та загальну щорічну кількість годин за освітніми галузями.

ДЕРЖАВНИЙ СТАНДАРТ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ

Категорія: Новини освіти | Переглядів: 45 | Додав: shkola | Рейтинг: 5.0/1