Четвер, 18.04.2019, 20:24

Головна » 2016 » Вересень » 1 » Оновлені орієнтовні вимоги до оцінювання та методичні рекомендації для початкової школи

Скасовано оцінювання каліграфії. Єдиною вимогою залишається охайність і розбірливість письма. Учням більше не будуть знижувати оцінки за «неправильний» відступ кількості клітинок та рядків. Окрім цього, вилучено вимоги та критерії щодо підписання зошитів та щомісячну оцінку за ведення зошитів.

«Вчитель має навчити дітей культури письма і правил оформлення робіт, але кількість клітинок і форму підписання зошитів не повинно регламентувати Міністерство освіти і науки», — зазначила головний спеціаліст департаменту загальної середньої освіти МОН Алевтина Лотоцька.

Обмежено віднині й обсяг домашніх завдань. Так, для першокласників домашніх завдань не буде зовсім. Для решти класів завдання слід пропонувати в такому обсязі:

• у 2-му класі — не більше, ніж дитина може виконати самостійно за 45 хв.
  • у 3-му класі — за 1 год. 10 хв.
  • у 4-му класі — за 1 год. 30 хв.

Окрім цього, вчителі не задаватимуть учням домашні завдання на вихідні, святкові та канікулярні дні.

Нагадано, що оцінювання в 1-му класі немає. Успішність учнів 2-го класу також можна не оцінювати.

Рішення про це приймає педагогічна рада школи.

До предметів, засвоєння яких не оцінюється за бальною системою протягом усього навчання учнів у початковій школі, додано «Трудове навчання» та «Я у світі». Тобто загалом за бальною системою в 1-4-х класах не оцінюються такі предмети, як: «Інформатика», «Музичне мистецтво», «Образотворче мистецтво», інтегрований курс «Мистецтво», «Основи здоров’я», «Фізична культура», «Я у світі» та «Трудове навчання».

Для полегшення вчителям роботи за новими програмами у методичних рекомендаціях детально розписано методичні підходи, які доцільно використовувати, наведено приклади інтерактивної роботи та компетентнісно орієнтованих завдань.

Для зниження психологічного напруження у першокласників, за рішенням учителя, рекомендовано користуватися простим олівцем до часу сформування в учнів навички письма. На розсуд учителя допускається виправлення або гумкою, або закресленням. Час і етап переходу на кулькову ручку визначає сам учитель, індивідуально для кожної дитини.

Учителям також не рекомендують користуватися червоною ручкою під час перевірки письмових робіт  у період адаптації учнів (1-й клас). Колір ручки для виставлення оцінок в зошитах і щоденниках вчитель може вибирати самостійно.

Із ключовими тезами нових орієнтовних вимог до оцінювання навчальних досягнень учнів 1-4-х класів та методичних рекомендацій до оновлених програм початкової школи можна ознайомитись на сайті МОН.

За матеріалами Міністерства освіти і науки України

Джерело: http://www.pedrada.com.ua/news/3904-onovlen-orntovn-vimogi-do-otsnyuvannya-ta-metodichn-rekomendats-dlya-pochatkovo-shkoli?utm_medium=email&utm_source=UniSender&utm_campaign=30_08_2016_DNZZNZ%EF%BB%BF

Категорія: Методичний кабінет | Переглядів: 145 | Додав: shkola | Рейтинг: 5.0/1

«  Вересень 2016  »