Понеділок, 18.12.2017, 17:57

Головна » 2017 » Вересень » 8 » Міносвіти затвердило всеукраїнський експеримент з медіаосвіти на 2017-2022 роки
Міносвіти затвердило всеукраїнський експеримент з медіаосвіти на 2017-2022 роки

Науковий керівник експерименту, завідувачка лабораторії психології масової комунікації та медіаосвіти Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, Любов Найдьонова зазначає: «Цей наказ легитимізує нашу інноваційну роботу, яка узагальнює результати попередніх 5 років апробації вітчизняної моделі медіаосвіти і розширює географію офіційного впровадження медіаосвіти на всі області України. Головна задача нашої роботи в наступні 5 років - забезпечити масове впровадження наскрізної медіаосвіти, тобто, починаючи з дошкільного віку (в дитсадочках) і до випуску із школи, а також включаючи професійну освіту».

За словами пані Найдьонової, для цього медіаосвіту потрібно внести в стратегічні освітні документи: для забезпечення інтегрованої медіаосвіти в різних предметних напрямах.

«Також необхідно налагодити моніторинг медіаграмотності всіх учасників освітнього процесу, - пояснює пані Найдьонова. - І маємо створити мережу фахівців, які довіряють один одному і здатні швидко і адекватно реагувати на виклики життю і здоров'ю дітей, що кидає інформаційний простір, працювати на випередження».

Експеримент складатиметься з кількох етапів: підготовчий, концептуально-діагностичний, формувальний, узагальнювальний, коригувальний.

Перший етап - підготовчий - триватиме рік, за цей період всі учасники експерименту мають напрацювати медіаосвітню компетентність педагогів, визначитись з інструментами, задачами і заходами щодо впровадження медіаграмотності.

«Ми знайомимося і створюємо спільний майданчик для комунікації, - пояснює Любов Найдьонова. - За цей період в експериментальному режимі з другого півріччя апробуються нові медіаосвітні програми і посібники курсів за вибором, формуються робочі групи для напрацювання наскрізних ліній інтегрованої медіаосвіти в основних предметах, проводяться консультації і навчальні семінари. Окремої уваги заслуговує робота з батьками. Ті заклади, які не увійшли до переліку, але прагнуть доєднатися до впровадження медіаосвіти, можуть звертатися до Інституту за консультаціями щодо офіційного оформлення співпраці».

Початок підготовчому етапу задає інтернет-конференція, яка має дати можливість всім учасникам експерименту познайомитися і синхронізувати творчі задуми у низці тематичних тижнів протягом вересня-жовтня, для підготовки до Міжнародного тижня медіаграмотності, який в цьому році Україна буде відзначати разом з усім світом на початку листопада.

Нагадаємо, що Концепцію впровадження медіаосвіти було створено в 2010 році, а у квітні 2016 року її було оновлено – у зв’язку із викликами інформаційної війни та після консультацій із педагогами, які набули досвіду викладання. Концепція визначає головну мету медійної освіти, перелік основних термінів, пріоритетні напрямки. Більше про неї можна прочитати за посиланням.

Категорія: Методичний кабінет | Переглядів: 51 | Додав: shkola | Рейтинг: 5.0/1

«  Вересень 2017  »