Неділя, 21.04.2019, 14:19

Головна » 2016 » Липень » 16 » Колегія МОН схвалить оновлені програми для дітей
Колегія МОН схвалить оновлені програми для дітей
Найбільшу кількість дописувачів привернула увагу програма з української мови. Так, цю програму обговорювали 492 користувача.

“У коментарях до більшості програм дописувачі задоволені внесеними змінами. Є дискусії з певних питань, але конструктивні і доброзичливі. Також є конструктивна співпраця з науковими консультантами Національної академії педнаук”, -  зазначає Лотоцька.

У МОН зазначають, що яскравим прикладом обговорення є програма з української мови. Учасники дискусії залишились задоволені, що з програми забрані зайва теорія, як от побудова складних і непотрібних схем, натомість додано більше можливостей для розвитку мовлення дітей. Водночас, в рамках другого етапу виникла слушна пропозиція - перенести аудіювання з української мови до літературного читання, адже в рамках читання є більше можливостей працювати з цікавими текстами. Ця ідея викликала схвальні відгуки не лише з боку батьківської спільноти, а й зі сторони вчителів та експертів.

«Програма, що зазнала дійсно суттєвих змін після першого етапу – програма з англійської мови. Практично всі новації інтенсивно обговорювались, експерти, батьки та вчителі схвально сприйняли зняття письма в першому семестрі для першокласників, письмо в другому семестрі першого класу - тільки друкованими буквами (print script), водночас розширення усної роботи, скорочення деяких важких граматичних тем», - повідомили у Міносвіти.

“Форма роботи через відкриту платформу довела не тільки ефективність, а й показала конструктивність і можливість за дуже короткі терміни обробляти великі обсяги інформації, отримати змістовні пропозиції та цікаві ідеї. Вдалося залучити вчителів-практиків, які давали аргументовані пропозиції, підкріплені досвідом щоденної роботи з дітьми, - наголосила радник міністра освіти Іванна Коберник.

Детальні результати обговорення, порівняльні таблиці змін та таблиці врахування коментарів в рамках другого етапу будуть підготовлені та викладені у вільний доступ.

У Міністерстві освіти і науки також повідомили, що наприкінці липня- на початку серпня має відбутися засідання Колегії МОН, на якому схвалять розвантажені програми для початкової школи.

«Таким чином вже з першого вересня діти почнуть навчатися за оновленими програмами», - зазначили в МОН.

Після схвалення оновлених програм Колегією МОН, Міносвіти будуть також підготовлені нові орієнтовні вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів та методичні рекомендації до оновлених програм. А на відкритій платформі ЕдЕра будуть викладені додаткові навчальні матеріали, щоб полегшити вчителям викладання за оновленими програмами.

Освіта.ua
14.07.2016