Неділя, 21.04.2019, 12:18

Головна » 2016 » Жовтень » 14 » День захисника України
День захисника України

Чому саме в цей день?

За однією версією легенди, цього дня 860 року столицю імперії Константинополь взяли в облогу руси-язичники. За другою – сталося це у 910 році, а нападниками були араби-мусульмани, зазначають в Українському інституті національної пам’яті. Жителі міста на чолі з духовенством ревно молилися про порятунок до Богородиці. Вона з'явилася над обложеними, покрила їх своєю хусткою-омофором – і нападники відступили. Відтоді й поширився особливий культ Богородиці-Покрови як заступниці християн, захисниці від ворога.

Також вважається, що на Покрову у 1942 році було створено Українську повстанську армію, відтак 14 жовтня – це ще й День Української повстанської армії. Хоча не всі історики погоджуються з таким визначенням.

Водночас, упродовж тривалого періоду чимало українських активістів та патріотів виступали за те, щоб перенести свято Захисника саме на 14 жовтня, скасувавши традиційне святкування 23 лютого.

Державне свято

У теперішній час День захисника набуває особливого змісту. Через збройну агресію Росії в українському суспільстві ще більше підсилилося прагнення відмовитися від радянських символів та свят – яким, зокрема, був День захисника Вітчизни (23 лютого), знаного з радянських часів як "День Радянської армії і Військово-Морського флоту".

Ініціативу українців мати своє свято вшанування героїв підтримав президент Петро Порошенко, який 14 жовтня 2014 року, встановив щорічно, саме в цей день, відзначати День захисника України. А також оголосив 14 жовтня неробочим днем на державному рівні.

Гаслом Дня захисника України глава держави запропонував обрати відому фразу – "Сила нескорених"

Свято мужності та героїзму за нинішніх обставин особливо значиме. Сьогоднішні воїни Збройних Сил України, Національної гвардії, добровольчих батальйонів – спадкоємці тих, хто боронив кордони й безпеку своєї землі впродовж століть. У цей день варто висловити вдячність, любов та повагу усім тим, хто захищає наш з вами спокій.

Категорія: Шкільні новини | Переглядів: 155 | Додав: shkola | Рейтинг: 5.0/1

«  Жовтень 2016  »