Понеділок, 30.11.2020, 19:22

Головна » 2018 » Серпень » 16

Затверджено професійний стандарт вчителя початкових класівНовий професійний стандарт визначає конкретний перелік функцій вчителя початкових класів

Міністерством соціальної політики затверджений професійний стандарт «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти».

Документ визначає загальну інформацію про стандарт, навчання та професійний розвиток вчителя, а також конкретний перелік його функцій.

Загалом професійний стандарт визначає, що вчитель початкових класів має виконувати вісім основних функцій, до яких належать: планування і здійснення освітнього процесу, забезпечення і підтримка навчання, виховання і розвитку учнів, створення освітнього середовища, рефлексія та професійний саморозвиток, проведення педагогічних досліджень, надання методичної допомоги колегам з питань навчання, розвитку, виховання й соціалізації учнів початкових класів закладу загальної середньої освіти.

Також вчитель початкових класів має узагальнювати власний педагогічний досвід і презентувати його педагогічній спільноті та оцінювати результати роботи вчителів початкових класів школи.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, новим стандартом конкретизовано професійні компетентності, знання, вміння та навички, якими має володіти педагог, виконуючи кожну з покладених на нього функцій.

Категорія: Методичний кабінет | Переглядів: 236 | Додав: shkola | Дата: 16.08.2018 | Коментарі (0)

Визначені напрями роботи шкільних психологічних службРекомендації МОН щодо пріоритетних напрямів психологічного супроводу та педагогічного патронажу

Міністерством освіти і науки розроблені рекомендації щодо пріоритетних напрямів психологічного супроводу та соціально-педагогічного патронажу учасників освітнього процесу на 2018/19 навчальний рік. Відповідний лист направлений на адреси регіональних департаментів освіти та інститутів післядипломної педагогічної освіти.

Рекомендації мають використовуватись практичними психологами, соціальними педагогами, методистами та директорами навчально-методичних кабінетів, які працюють в системі освіти.

У Міносвіти нагадують, що метою діяльності психологічної служби є сприяння створенню умов для соціального та інтелектуального розвитку здобувачів освіти, охорони психічного здоров’я, надання психологічної та соціально-педагогічної підтримки всім учасникам освітнього процесу відповідно до цілей та завдань системи освіти.

Серед основних напрямків, яким має бути присвячена увага працівників психологічних служб у цьому навчальному році, є робота з адаптації дітей у першому класі, робота із забезпечення протидії шкільному булінгу та домашньому насильству.

Категорія: Методичний кабінет | Переглядів: 255 | Додав: shkola | Дата: 16.08.2018 | Коментарі (0)

«  Серпень 2018  »