П`ятниця, 30.10.2020, 13:41

Головна » 2018 » Лютий » 21

Учні нашої школи взяли участь у підготовці та проведенні міського свята, присвяченого Міжнародному дню рідної мови. Захід мав мету – вшанувати імена українців, які в різні часи своїм талантом, наполегливою працею і любов’ю до рідного слова прославляли рідну Україну. Кудашкіна Ангеліна (9 – Б кл.), Швець Євген (10 кл.) та вчитель української мови Конопка Т.В. підготували цікавий виступ про меценатів – людей, які не словом, а ділом підтримували українську культуру, популяризували рідну мову. Один із них Євген Чикаленко, громадський діяч, котрий усі свої великі статки витратив на підтримку культурних проектів, жартував, що Україну треба любити не лише до глибини душі, а ще й до глибини своєї кишені. Це значно важче, але так робили меценати-патріоти родини Симиренків.

Симиренки – велика славна династія успішних українців, які за 200 років пройшли складний шлях від кріпаків до мільйонерів.  Це рід промисловців-цукроварників, конструкторів  і власників машинобудівних заводів, піонерів пароплавства на Дніпрі, вчених і практиків садівництва, меценатів української культури.  Історія їхньої родини унікальна. Усі представники цього славного роду були гідними українцями, талановитими, успішними й шанованими людьми. Працювати для України – це те, що найкраще вдавалося Симиренкам. Та прийшли до влади більшовики, і їм такі патріоти були не потрібні… Радянська влада зробила все, щоб і могили, й імена представників славної української родини були забуті.

Та все ж залишили по собі  Симиренки спадок: культуру цукроваріння, добрі діла меценатів, яблуко Симиренка, знайоме нам з дитинства, сади… Але найбільша шана їм за те, що турбувались про духовність нації та збереження найціннішого для неї – рідного українського слова.

Категорія: Шкільні новини | Переглядів: 289 | Додав: shkola | Дата: 21.02.2018 | Коментарі (0)

«  Лютий 2018  »