Понеділок, 19.08.2019, 09:51

Головна » 2017 » Жовтень » 18

Новий закон «Про освіту»: ключові новелиРоз’яснення і рекомендації МОН щодо механізму реалізації окремих положень закону «Про освіту»

28 вересня 2017 року набрав чинності новий Закон України «Про освіту», що регулює суспільні відносини в процесі реалізації конституційного права людини на освіту, права та обов’язки фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у реалізації цього права, визначає компетенцію державних органів та органів місцевого самоврядування у сфері освіти, а також вносить суттєві зміни до цілої низки законів, у тому числі до Законів України «Про дошкільну освіту»«Про загальну середню освіту»«Про позашкільну освіту»«Про вищу освіту».

Враховуючи те, що закон є базовим для усіх інших спеціальних законів у сфері освіти і водночас передбачає суттєве реформування системи освіти, містить багато відсильних норм і прикінцевих та перехідних положень, а деякі норми потребують негайного практичного застосування, Міністерство освіти і науки України надало роз’яснення і рекомендації стосовно механізму реалізації окремих положень Закону.

Категорія: Новини освіти | Переглядів: 177 | Додав: shkola | Дата: 18.10.2017 | Коментарі (0)

Уряд визначив пріоритети інноваційної діяльностіУряд деталізував вісім пріоритетних напрямів інноваційної діяльності на 2017-2021 роки

Уряд деталізував вісім середньострокових пріоритетних напрямів інноваційної діяльності загальнодержавного рівня на 2017-2021 роки. Відповідну постанову було ухвалено на засіданні Кабміну 18 жовтня.

«Цим переліком галузевих пріоритетів ми деталізуємо середньострокові пріоритетні напрямки інноваційної діяльності загальнодержавного рівня на 2017-2021 роки. Це дасть можливість центральним органам виконавчої влади спрямувати фінансові ресурси саме на ті напрямки, що забезпечать інноваційний розвиток економіки», – зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Категорія: Новини освіти | Переглядів: 100 | Додав: shkola | Дата: 18.10.2017 | Коментарі (0)

Новим законом заборонена атестація шкілАтестація закладів освіти вже не належить до повноважень відповідних органів управління

Атестація закладів освіти вже не належить до повноважень відповідних органів управління і не існує як форма державного контролю. Про це йдеться у роз’ясненні Міністерства освіти щодо механізму реалізації окремих положень нового закону «Про освіту».

Зокрема, у міністерстві наголосили, що новим законом були внесені зміни до законів «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту» та «Про позашкільну освіту», у тому числі в частині повноважень відповідних місцевих органів управління.

«З переліку цих повноважень виключені повноваження на проведення атестації відповідних закладів освіти. Також із законів виключена атестація закладу освіти як форма державного нагляду», - зазначають у відомстві.

Таким чином, підкреслюють у Міністерстві освіти, атестація закладів освіти вже не належить до повноважень відповідних органів управління і не існує як форма державного нагляду чи інструмент забезпечення якості освіти.

Категорія: Новини освіти | Переглядів: 91 | Додав: shkola | Дата: 18.10.2017 | Коментарі (0)

«  Жовтень 2017  »