Неділя, 21.04.2019, 14:14

Проектна діяльність у школі

Освітній процес у школі здійснюється не однією людиною, а всіма його учасниками, тому за умови застосування пректного методу керівництва школою на кожному рівні розроблення кожна з груп (адміністрація, учителі, учні) певною мірою бере в ньому участь, що визначається відбором проектної команди та розподілом ролей.

Проектна діяльність формує прагнення до досягнення успіху як вчителів так і учнів, а також дозволяє простежити осмислення суті моральних правил і норм, вироблення громадянської позиції.

Технологія діяльності: мотивація учнів на розвиток творчості, набуття досвіду морально-ціннісного ставлення до навколишнього світу, до людей, до самого себе.

Проекти зобов᾽язані розв᾽язати чотири найважливіші проблеми:

• визначити міссію, цілі та завдання;
  • розподілити ролі й обов᾽язки;
  • виробити необхідні процедури;
  • управління міжособистісними відносинами.

Проекти – це заходи, які певною мірою неповторні й однократні. Разом із тим ступінь унікальності може сильно відрізняти один проект від іншого.

Проекти спрямовані на одержання визначених результатів – на досягнення цілей. Саме ці цілі є рушійною силою проекту, й усі зусилля з його планування та реалізації розпочинаються для того, щоб ці цілі були досягнуті. Проект зазвичай припускає цілий комплекс взаємопов'язаних цілей. Той факт, що проекти орієнтовані на досягнення мети, має величезний внутрішній зміст для управління ними.

Розвиток особистості відбувається тоді, коли створено необмежені можливості для діяльності й самовдосконалення. Метод проектів, який увій​шов у навчально-виховний процес нашої школи, посідає чільне місце серед інноваційних методик і технологій.

Досвід роботи показав, що метод проектів ви​рішує багато педагогічних завдань:

• допомагає учням реалізувати як дослідницькі, так і практичні завдання, дає їм можливість почуватися особистостями, причетними до справ суспільства;
  • проектуючи, учні виробляють навички контактів із зовнішнім світом: спілкування з учите​лями, адміністрацією закладу, органами місцевого самоврядування тощо;
  • проектування розвиває творчу думку та на​вички роботи із джерелами інформації, допомагає вирішити і проблеми практично орієнтованих учнів, яким важко виявити себе на уроках, а реалізовуючи проект, вони виявляють найрізноманіт​ніші здібності;
  • метод проектів є тим середовищем, у якому учні набувають сил, упевненості, а ситуація успіху може стати відправною точкою для подальшого зростання у власних очах;
  • досвід проектної діяльності знадобиться не лише в їхній самоосвіті та самореалізації, а й взагалі в житті. Фактично, проект – це будь-який задум, що має мету, термін та конкретні кроки реалізації.

2016 - 2017 навчальний рік

Науково-дослідницький проект  «Створення власного інформаційно-освітнього середовища та застосування технологій дистанційної підтримки навчального процесу»

Навчальний  проект  «На шляху до сучасного уроку»

Педагогічний  проект  «Формування  професійної  компетентності  конкурентоспроможного  вчителя  в  інноваційному  навчальному  закладі»

Соціально-педагогічний проект  «Імідж навчального закладу»

Загальношкільний проект «Навчальний заклад як соціокультурний осередок громадянсько-патріотичного виховання учнів»

Виховний проект у початкових класах «Сонячна  подорож». Діяльність дитячої організації  «Промінці». Виховний проект «Добро починається з тебе»

Оздоровчо – спортивний проект «Школа сприяння здоров’ю»

Виховний проект для учнів 5 – 11 класів «Кращий клас»

Оздоровчий проект в 5 – 11 класах «Найспортивніший клас»

Виховний проект в 5 – 11 класах «Шкільне самоврядування»

Навчально – виховний проект  в 1 – 11 класах «17 кращих учнів»

Виховний проект «Радій життю разом з нами»

Навчально – виховний проект «Ерудит»

Виховний проект в 1 – 11 класах «Школа має таланти»

Виховний проект «Батьківський день»

Проектна діяльність класних колективів

Клас Класний керівник Тема проекту
5   Виховний проект «Я – учень школи 23. Я – юний дніпродзержинець. Я – юний українець»
6 - А Павлюс-Гунченко О.В. Виховний проект «Дружина юних пожежників – за Україну без пожеж»
6 - Б Грибан О.Г. Виховний проект «Пам’ятаємо героїв твоїх, Україно!»
7 - А Кондрашева С.І. Виховний творчий проект «З чого починається Батьківщина»
7 - Б Шалько О.П. Виховний творчий проект «Крок до Європи. Українці – нація європейська»
8 - А Кібальник О.М. Виховний проект «Ми – роду козацького діти»
8 - Б Мадюдя Т.О. Виховний творчий проект «Шкільний міні-театр  «Дитячий дивосвіт» запрошує на свято Святого Миколая»