Понеділок, 18.12.2017, 17:57

Безпека дітей в Інтернеті

«Виховання культури користувача Інтернету. Безпека у всесвітній мережі»

У мережі, як вдома

Лист МОН України № 1/9–768 від 06.11.09 "Про захист дітей та молоді від негативних інформаційних впливів"

Правила поведінки в мережі слід пояснити дитині, перш ніж залишити її наодинці зі всесвітньою павутиною?

Правило перше. Ввічливість в спілкуванні важлива в мережі не менше, ніж в реальному житті.

Правило друге. Копіювання та поширення чужих текстів - незаконно. Варто з повагою ставитися до авторського права.

Правило третє. Інформація про сім'ю, про місце вашого проживання, будь-які контакти, а також все, що пов'язано з вашим фінансовим становищем - це закрита інформація, яку не слід поширювати.

Правило четверте. Необхідно пояснити дитині, що будь-яка людина в інтернеті може з легкістю видавати себе за іншу особу. І це несе в собі величезну небезпеку. Ні в якому разі не можна зустрічатися з незнайомими людьми, навіть якщо ви давно спілкуєтеся.

Правило п'яте. Вартість відправки sms на різні портали дуже відрізняється, тому, перш за все, варто порадитися з батьками.

Правило шосте. Послуги в інтернеті не завжди безкоштовні. Не можна скачувати піратські фільми, музику або книги. Найбільш безпечний спосіб отримати нову інформацію - це користуватися ліцензійним контентом в мережі.

Правило сьоме. Поясніть дитині, що інтернет - це необхідний інструмент пізнання в сучасних умовах, і якщо їй щось не зрозуміло, то ви з радістю допоможете.

Відзначимо також, що одним з найефективніших методів захисту дитини в мережі є Батьківський контроль. Таку функцію надає відомий в Україні інтернет-провайдер «Домашній Телеком» від оператора «Датагруп». Дана послуга дозволяє автоматично фільтрувати контент в інтернеті і її можна налаштувати виходячи з ваших особистих вимог. Наприклад, кожен з батьків може вибрати день і час перебування дитини в мережі, а також Батьківський контроль блокує раптову появу «нецензурних» банерів, зображень, посилань, сумнівних і піратських контентів з будь-якого пристрою: комп'ютера, ноутбука, планшета або смартфона дитини. Використовуючи Батьківський контроль, ви можете залишатися спокійними - ваша дитина надійно захищений, поки ви зайняті своїми справами.

У наш час інтернет став потужним ресурсом, який при правильному використанні допоможе вам розкрити потенціал вашої дитини. Головне, що залишається - це забезпечити її безпеку в режимі онлайн.

«  Грудень 2017  »