Понеділок, 15.10.2018, 21:08

Блог вчителя [12]
Блог учня [7]
Блог батьків учнів школи [5]

Головна » 2017 » Лютий » 26 » Соціальні мережі та їх вплив на дитину. Поради батькам
Соціальні мережі та їх вплив на дитину. Поради батькам

Сучасний світ вже неможливо уявити без інтернету, знайомство з всесвітньою мережею у багатьох починається з досить раннього віку. Найпопулярніше захоплення на сьогоднішній день - соціальні мережі. Практично всі молоді люди, діти, їхні батьки і навіть бабусі й дідусі мають свої сторінки в тій чи іншій соціальній мережі.

Мода на соціальні мережі торкнулася, перш за все, підростаючого покоління. Підліток живе окремим життям всередині комп’ютера: шукає нових друзів для спілкування, нові захоплення, любов. Це позбавляє дитину-підлітка від почуття самотності.

Підліток ідентифікує себе, вступаючи в різні групи і спільноти. Він приміряє на себе різні ролі і вирішує, що саме підходить йому.

Існує і зворотний бік такого спілкування — відхід від справжнього життя, неможливість налагодити контакти з реальними людьми. І ця проблема дійсно дуже небезпечна: підліток замикається на своїх переживаннях, перестає спілкуватися з рідними і близькими, так як не знаходить належного розуміння. Підлітки втрачають навик прояву інтересу до інших людей.

Також до переліку інтернет-загроз відносять:

• комп’ютерну залежність;
  • доступ до небажаного контенту (дорослий контент);
  • інтернет-шахрайство;
  • зараження комп’ютера шкідливим програмним забезпеченням;
  • он-лайн насильство;

Саме тому, що існує небезпека інтернету для дитини, батькам бажано заздалегідь встановити на комп'ютері батьківський контроль і відстежувати ресурси, на яких вона сидить .

Без своєчасного втручання дорослих, віртуальне життя дитини може перетворитися в залежність і спричинити за собою безліч проблем, у тому числі і пов'язаних зі здоров'ям. Говорячи про комп'ютерної, віртуальної залежності, необхідно розуміти, що діти в цьому плані є найуразливішими, особливо у віці від 10 до 17 років. Уникнути проблеми можна, якщо спочатку встановити правила для користування комп'ютером.

Правила користування комп'ютером для дітей:

• щоденне перебування дитини за комп'ютером не більше двох годин, з перервами на 15 хвилин кожні півгодини.
  • не дозволяйте дитині їсти за комп'ютером;
  • стежте за тим, що б віртуальне спілкування, не перетворилося для дитини в альтернативу реальності;
  • не дозволяйте дитині засиджуватися довго за комп'ютером перед сном;
  • приділяйте увагу інтересам дитини, якщо він цікавиться спортом – запишіть їх у спортивну секцію;
  • частіше виходьте на свіже повітря;
  • влаштовуйте культурні програми. Наприклад, відвідуйте дельфінарії, музеї, театри і т.д.

Відкриваючи для себе пізнання про те, що таке соціальна мережа, дитина повинна розуміти, що це всього лише додатковий спосіб спілкування, але ніяк ні основний і не альтернативний. Зрозуміти це дитина зможе лише з допомогою дорослих, які повинні показати, що реальність набагато цікавіше ніж те, що він бачить на екрані.

Категорія: Блог вчителя | Переглядів: 243 | Додав: shkola | Рейтинг: 5.0/1

«  Лютий 2017  »