Понеділок, 18.12.2017, 14:04

Блог вчителя [11]
Блог учня [7]
Блог батьків учнів школи [5]

Головна » 2017 » Лютий » 23 » Програмування для дітей: а чи потрібно?
Програмування для дітей: а чи потрібно?

Інформатика стала однією з лідерів серед навчальних дисциплін в школі. Також є правильним, що всередині інформатики збільшено кількість годин на змістову лінію алгоритмізації та програмування.

Дітям подобається проводити багато часу з новими технологіями, але частіше за все ви можете застати їх за такими заняттями, як ігри, спілкування в чатах з друзями, пошук в інтернеті та іншим активним користуванням.

При цьому вони зовсім не орієнтовані на свідоме використання цих технологій та самореалізацію з їх допомогою.

«Я думаю, що в майбутньому всі, а не тільки програмісти будуть пов'язані з елементами програмування», - вважає Марк Цукерберг. Оскільки в цьому майбутньому доведеться жити нашим дітям, пора підготувати їх до труднощів, тобто навчити програмувати.

"А навіщо вчити програмуванню? Чи потрібно вчити?" Ці питання постійно викликають дискусії. Я вважаю, що потрібно, і краще з молодшого шкільного віку.

Вміння програмувати розширює кругозір, розвиває логічне мислення та допомагає краще розуміти динамічний світ.

Професор MIT Miтч Резнік пояснює, що вміння програмувати – це набагато більше, ніж просто технічні навички. Написання програмних кодів розвиває аналітичне мислення, вчить мислити логічно, розвиває уяву, креативність.

Чим раніше починається навчання, тим винахідливішою і креативнішою стає людина.

Існують вагомі причини навчити дитину основам програмування, навіть якщо малюк не збирається працювати в сфері інформаційних технологій.

1. Всебічний розвиток: тренування аналітичного, просторового мислення, фантазії та уважності.
  2. «Суперсила» спілкуватися з машинами, управляти ними і перекладати на комп’ютер рішення складних завдань.
  3. Основи програмування, як і іноземні мови, легко засвоюються в дитячому віці.
  4. Можливість самовираження за допомогою сучасних технологій.
  5. Історична необхідність.

Інтерес до техніки і тягу до розваг можна поєднати з навчанням і розвитком, запропонувавши дитині ігри, які навчать складати алгоритми і навіть писати код.

1. Kodable
  2. Code.org
  3. Lightbot
  4. ПіктоМір
  5. Robozzle
  6. Cargo-Bot
  7. CodeMonkey
  8. Scratch
  9. СeeBot
  10. CodeCombat

Вже зараз з’являється все більше професій на стику програмування, математики, фізики, біоінженерії, економіки. Ми маємо підготувати наших дітей до майбутнього, в якому вони будуть жити.

Як сказав Джон Дьюї, американський філософ, психолог та реформатор освіти, «Якщо ми будемо вчити сьогодні так, як вчили вчора, ми вкрадемо в наших дітей завтра». Ми маємо допомогти нашим дітям стати активними, а не пасивними користувачами технологій, а також розвинути знання, які потрібні в XXI столітті. Давайте ламати застарілі стереотипи та змінювати країну разом.

Категорія: Блог вчителя | Переглядів: 105 | Додав: shkola | Рейтинг: 5.0/1

«  Лютий 2017  »