Четвер, 18.04.2019, 20:23

Блог вчителя [12]
Блог учня [7]
Блог батьків учнів школи [5]

Головна » 2017 » Лютий » 8 » Патріотичне виховання учнів на уроках обслуговуючої праці
Патріотичне виховання учнів на уроках обслуговуючої праці

Значну роль у вихованні підлітків відіграє залучення їх до народної, національної спадщини що є однією з найдавніших форм духовної культури народу.

Вивчення національних обрядів, ознайомлення з давніми  українськими ремеслами  з українськими традиціями,допомагають виховувати любов до свого народу, рідного краю, рідної мови. Дізнаючись більше про минуле свого народу, ми усвідомлюємо, що без минулого не може бути майбутнього.

Народна вишивка, іграшка особливо  винятково важлива частина невичерпної скарбниці духовної культури нашого народу, що виникла з потреби бачити і творити красу власними руками.

Кожна іграшка, вишивка – це світ краси й фантазії, осмислення навколишньої природи, хвилююча розповідь про почуття людини, світ натхненних образів, які ведуть початок із стародавньої міфології, звичаїв наших предків.

Народна вишивка – це дзеркало душі, прагнення до прекрасного, це стародавнє і вічно молоде мистецтво.

Кожний з вишитих учнями виробів – це світ краси, дитячої творчості, любові до рідного краю.

Український рушник … оздоблений квітами, зірками, птахами.  Як багато він промовляє серцю кожного з нас.

Від сивої давнини й до наших днів у радості і в горі рушник невід’ємна частина побуту українців його порівнюють з піснею, вишитою нитками на полотні.  Хата без рушників в народі, що родина без діточок. У цій хаті світлий, теплій, завжди відкриті двері для добрих людей з чистими намірами.

Рушник з давніх давен символізує не тільки естетичні смаки, він є обличчя оселі і господині.

Рушник – оберіг оберігає оселю від недобрих людей. На рушниках – оберегах вишивали квітку Берегиню.

Учні дізнаються багато цікавого з історії походження рушників, і набуті знання використовують при вишиванні рушників. В рушникові, як і в пісні, закладається душа людини,яку не можливо збагнути до кінця, її багатства, скарбнице якого безмежна.

Українська традиційна іграшка, яка вивчається на уроках, елемент духовної  і матеріальної культури, яка містить  частку життя та побуту українського народу.

Діти дізнаються про різноманітність люльок, це мотанки з трави, соломи, тканини, ниток. На таких ляльках не було обличчя.

Дитина створює ляльку, вкладає в іграшку різноманітний настрій, характер. Емоції. Вузлові ляльки належать до обрядових. На таких ляльках відсутність рук і ніг, але є наявність хреста на обличчі. Така лялька вважається оберегом оселі.

Робота над створенням народної іграшки сприяє залученню учнів до творчої праці, розвиває художній смак та акуратність.

Виготовлення української народної іграшки навертає учнів до національних коренів, знайомить з народними звичаями й обрядами, а це в свою чергу сприяє вихованню національної самосвідомості та розвитку патріотичних почуттів.

Українські іграшки та вишиванки завжди будуть милувати око кожного, сприятимуть пробудженню в усіх людей доброти, милосерде, високої духовності.

Благословенна дівчини рука,

Що рушники уміло вишиває