Четвер, 18.04.2019, 20:27

Блог батьків учнів школи [5]

Головна » 2017 » Лютий » 8 » Декада вчителів природничо-математичних предметів
Декада вчителів природничо-математичних предметів

З 14.11 по 25.11 2016 року  в СЗШ.№ 23 м. Кам᾽янського в рамках плану методичної роботи  з  метою розвитку  пізнавальної  та творчої активності  учнів була  проведена  декада методичного  об᾽єднання  вчителів природничо-математичного циклу під девізом «Через почуття та  розум – до  душі та серця кожного учня».  Упродовж декади вчителями спільно з учнями було організовано низку тематичних заходів, які викликали жваве зацікавлення в учнів навчального закладу.

Чітко була визначена мета декади:

• формувати пізнавальний інтерес учнів до вивчення природничо-математични дисциплін;
  • поглибити здобуті на уроках знання, показати способи їх використання на  практиці;
  • виховувати колективізм, відповідальність за виконану справу;
  • сприяти створенню атмосфери співробітництва між учнями та педагогами.

Декада  розпочалася з радіопередачі про план декади та повідомлення про видатного математика М . Остроградського. В кабінетах  математики  були вивішені  кросворди про творчий шлях  вченого. Активну участь в  розгадуванні  кросвордів взяли учні  8-х, 6-х та 10-го класу.

Вдалим був  конкурс знавців  географії (розгадування  ребусів, задач  з  географії) – інтерактивна гра «Географічна  стежка» з 6-А  та  6-Бкл. − вчитель Бень М.Я.

Стежка проходила через окремі пункти (зупинки):

• скласти пазли географічних обкатів на час;
  • конкурс на знання географічних знаків;
  • орієнтування за азимутом.

Шестикласникам дуже сподобалось, а вчитель підготував для них солодкі призи.

Запам᾽ятався дітям і фотозвіт в кабінеті  біології  «Цікавий світ навколо  нас»  (вч. Мельник Н.М.)

В  математичному  змаганні  між 6-А і 6-Б кл. переміг −  6-Аклас. Цікаво  було всім:  і команді,  і  пасажирам корабля, і просто всім присутнім  (вчитель Кольцова Н.М.).

Протягом  тижня учні  старших  класів приймали активну  участь в Internet –Квесті – вчитель Климіна Ю.В.

Ефективним засобом збудження інтересу до вивчення математики є нестандартні уроки. Такі уроки допомагають урізноманітнювати роботу, знімають напруження. Інтерес до математики з̓являється  тоді, коли діти розуміють вивчене на уроці і успішно це демонструють. Так на відкритому  уроці в 11-му класі  «Застосування  похідної  до  дослідження  функцій  та  побудови  графіків» ( вч. Кольцова Н.М.): учні формулювали  правила  диференціювання, називали похідні основних  елементарних  функцій, застосовували  похідну  для  знаходження  проміжків  монотонності і екстремумів функції. Вдалими були  історичні  відомості  про  виникнення  диференціального числення, про  вклад в його  розвиток  різних  вчених-математиків.

14.11.2016 р. в 9 класі було проведено відкритий урок інформатики з теми «Форматування символів». Учні сформували поняття «форматування», застосували практичні навички щодо форматування тексту та роботу з спільними документами на платформі Google. Урок був насиченим, цікавим для учнів та гостей.

18.11.2016 р. проведено відкритий урок географії у 8 – Б класі за темою «Клімат України. Кліматотворні чинники та їх взаємодія».

Діти на уроці не просто активні учасники, вони виконують роль співавтора уроку.

На першому етапі уроку учні самостійно розгадували кросворд, визначили тему уроку. За допомогою учнів була приготована цікава та змістовна презентація, яка дала змогу краще засвоїти матеріал.

Вдалий підбір завдань, психологічна взаємодія з дітьми, використання сучасних інтерактивних методів дало змогу виконання триєдиної мети уроку, вплинути на емоційну складову учнів.

Восьмикласники виступили в ролі вчителя, розкриваючи питання, які готували до уроку. Вчитель зумів індивідуальний підхід до кожного учня, що дозволило їм проявити свою творчість та майстерність.

В кінці уроку була проведена рефлексія, учні самі оцінили свою діяльність і результати.

21.11.2016 р. у 8 – А класі відбувся відкритий урок з алгебри за темою «Степені з цілим показником». Жвавим, цікавим та насиченим виявилось це заняття. Учні повторили відомості про степінь з натуральними показниками, дослідили степінь з нульовим та цілим від’ємним показником. Діти розширили свій кругозір, готуючи довідки про історію виникнення та записів степенів, відомості з біографій відомих людей, що працювали над розвитком степеня.

Я щоранку заходжу в клас,

На дитячих обличчях – усміх.

Чого варта я, діти, без вас?

Ви – натхнення моє, мій успіх!

За плечима – минулі роки,

Але й досвід прийшов із літами.

Що я варта без вас, дітлахи?

Я безмежно люблю вас, я з вами!

Щоб любові вогонь не згас,

Щоб віддать дітям серце і душу,

Я щоранку заходжу в клас:

Я – учитель, я вчити мушу!

Кольцова Н.М., керівник методичного об'єднання вчителів природничо-математичних предметів

Категорія: Блог вчителя | Переглядів: 136 | Додав: shkola | Рейтинг: 5.0/2

«  Лютий 2017  »